Manuál úspešného biznisu

manuál úspešného biznisu

O tom, čo je naozaj podstatné pri budovaní úspešnej firmy a že o úspechu v podnikaní rozhoduje už úvodná myšlienka, sme si povedali dňa 16.3.2022 v rámci série podujatí pre budúcich podnikateľov. Tentokrát pre žiakov Strednej odbornej školy automobilovej v Trnave. Účastníci sa dozvedeli, akým chybám sa vyhnúť, ako nastaviť plán a zotrvať na ceste za úspechom. Zadefinovali sme si, čo je dôležité a podstatné pri budovaní firmy, ako sa motivovať na úspech a dosiahnuť ho. Na príkladoch úspešných slovenských podnikateľov sme sa snažili hravou formou žiakom ukázať, že na svojich nápadoch môžu začať pracovať prakticky hneď, ešte počas školy a získať tým konkurenčnú výhodu oproti iným. Diskutovali sme aj o zmysluplnom využívaní času na sociálnych sieťach a ukázali si praktické príklady využívania Google Ads a Facebook reklamy.

Niektorí žiaci už mali približnú predstavu čomu by sa chceli po skončení školy venovať. Týmto sme sa snažili poradiť akým spôsobom by vedeli svoj podnikateľský nápad ozvláštniť, prípadne ako a kde začať. Veríme, že si žiaci z prednášky odniesli inšpiráciu do nasledujúcich rokov a že sa o pár rokov znova stretneme s už prosperujúcimi podnikateľmi.

LEKTOR PODUJATIA:

Ing. Juraj Kučera – sa už 10 rokov venuje rozvoju podnikania, marketingu, predajným stratégiám a inovatívnym biznis modelom. Počas svojej pracovnej činnosti pomohol desiatkam firiem v rozvoji a pracoval na mnohých medzinárodných a výskumných projektoch. Autor niekoľkých publikácií, majiteľ vinárstva a zakladateľ Inovačnej a kreatívnej agentúry.

Dátum konania podujatia:

16.3. 2022; 9:00 – 11:00 hod.