Kreatívna Štiavnica

Kreatívna Štiavnica

Vdýchli sme život novému projektu, ktorý nesie názov Kreatívna Štiavnica. Jedná sa o diskusné večery pri káve, v srdci Banskej Štiavnice. V centre prednášok stojí téma kreativity, na ktorú sa pozeráme z rôznych uhľov pohľadu.

 

Ako vznikla Kreatívna Štiavnica?

S touto myšlienkou sme sa pohrávali už dlhšiu dobu. Do Banskej Štiavnice chodíme veľmi často. Hľadáme v nej nie len oddych, dobrú kávu, ale aj inšpiráciu. Jedného dňa sme navštívili miestnu kaviareň Stará Škola a zoznámili sme sa s majiteľmi, ktorí okrem výbornej kávy majú aj skvelé tvorivé priestory kaviarne. A nápad bol na svete! Dlho sme neotáľali, pripravili všetky potrebné veci, založili webstránku a o 2 týždne sme už prezentovali na pilotnom podujatí, s názvom „Kreativita ktorá predáva„.

 

Vzdelávania, podnikanie a networking

Kreatívna Štiavnica sú inšpiratívne prednášky, zamerané na rozvoj kreatívneho myslenia a podpory podnikania. Sú určené pre všetkých, ktorí pracujú s nápadmi, podnikajú, alebo sa chcú niečo nové naučiť. Našim cieľom je prepájať ľudí, prinášať zaujímavých lektorov, a na mesačnej báze organizovať diskusné večery pri káve.

 

Kreativita, ktorá predáva

Na prvom ročníku Kreatívnej Štiavnice, sme rozprávali o kreativite a prepojili sme ju s podnikateľskými témami. Kreativita je základom odlišnosti, efektivity, pridanej hodnoty, ale sú s ňou spojené aj riziká. Často krát uvádzame príklad výroby stoličky, a prirovnávame ju s témou start-upov. Mnoho firiem totižto pretaví svoju kreativitu do takého bodu, že vyrába „stoličku s piatimi nohami“. Čo to v praxi znamená? Takáto […]